Vaktliste rausteinshytta

Her er vaktlista for vinteren 2021:

9-10/1: Inger og Arve Nygård m.fam
16-17/1: Guro og Rolf Mo
23-24/1: Inger Marit Østby
30-31/1: Knut Brøste
6-7/2: Jens Olav og Vivi Hveem, Jon Magnus og Inger Johanne Reppen
13-14/2: Onno Verberne og Ingrid Ravnan
20-21/2: Trond Flaskerud og Anders Sollien
27-28/2: Kristian Gaarder
1/3: vinterferien Ola Brox
2/3: vinterferien Sjur og Hanne Beate Gjestvang
3/3: vinterferien Sjur og Hanne Beate Gjestvang
4/3: vinterferien Jan-Erik Nordrum
5/3: vinterferien Jan-Erik Nordrum
6-7 /3: Torfinn og Inger Overn
13-14/3: Gunhild Dale og Hans Olav Egge
20-21/3: Hilde og Ole Sollien Kvikstad
27-28/3: Marianne Frydenberg

Hovedløpet

Østmarka OK arrangerte i helgen Hovedløp, på lørdagens langdistanse ble Amund Flaskerud nr. 44 i H14 og på søndagens sprint ble det en 39 plass.
Even Lien fra Gjø-Vard OL vant for øvrig denne klassen på lørdag, han ble også nr. 3 på søndagen.

Info tur-orientering

Tur-o-konvoluttene er til salgs på følgende steder fra torsdag 30. april:
–    Toten Libris, Lena (kontanter + Vipps)
–    Toresen Sport, Lena (kontanter)
–    Skreia Sport og Spill (kontanter)

Vi fortsetter med totalt 70 poster, fordelt på kartene Enge Store, Engsmarka, Langsætra-Sisselrotkampen, Torsæterkampen, Sønstebysætra-Laupensætra og Skreitjerna (ovenfor Fjellhaug). 5 av postene på Enge Store-kartet ligger på samme detaljer som stolper i årets stolpejakt.

Juleavslutning for TT-treningen

Torsdag kveld var det juleavslutning i Kronborgsæterlinna for treningsvillige troll.
Oppmøte hos Kjersti og Erlend med først ei treningsøkt med «batong»-orientering på jordet (skiorienteringsløype uten oppkjørte løyper der det gjelder å ta kjappe avgjørelser og til en hver tid ha kontroll over høyre/venstre i løypekryssene). Bra trening på kartlesing og ski-o-teknikk. Her var det mulighet for både ski og truger.

Etter treningsøkta ble det disket opp med julegrøt og etterfølgende kaffe og pepperkaker (og litt attåt).
En fin avslutning på første runde av vintertreninga !